Trappetrin
Artikkel nr. 15911

H 38mm, opening 19mm, black, grit, ph FR (Offshore Grating)
Offshore Grating artikkel 15911 – Spesifikasjoner
| Panel size | 310 x 4000 mm |
| Reinforced edge | One sides |
| Height | 38 mm |
| Profile distance | 34 mm |
| Opening | 14 mm |
| Open area | 55% |
| Weight | 19 kg/m2 |
| Weight per plate | 45 kg |
| Surface | Applied grit |
| Color | Black (RAL9004) |
| Resin | Phenol |
| Fire retardance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Working temperature | -40 C / 60 C |
| Electric properties | Conductive- EN 13463-1, EN 50014 |
| Maximal length recommended | 1,2 m |
Kontakt mig for en uforpligtende snak!
Kontakt osEller læs mere om vores produkter og tjenester her
Tjenester
Vi er eksperter i glasfiber og tilbyder en bred vifte af tjenester fra tegning til installation.
Vores tjenester

