Gjutna galler
Artikkel nr. 15002

H 12mm, 38×38, gul, glatt, ve FR
Gitterrist artikkel 15002 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1219 x 3658 mm |
| Høyde | 12 mm |
| Mønster | Kvadratisk, 38 x 38 mm |
| Profiltjocklek | 6,5 / 5 mm (topp / bunn) |
| Åpning | 32 x 32 mm |
| Åpent area | 68% |
| Vekt | 6,1 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 27,2 kg |
| Yta | Slipt / flat |
| Farge | Gul (RAL 1003) |
| Plastråstoff | Vinylester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -40°C/110°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |
Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

