Trappsteg
Artikkel nr. 15910

H 38mm, 19×19, grå, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15910 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon: | 315 x 6000 mm |
| Forsterkede kanter | Ene siden |
| Høyde | 38 mm |
| Profilavstand | 34 mm |
| Åpning mellom profiler | 14 mm |
| Åpent areal | 55% |
| Vekt | 19, kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 45 kg |
| Yta | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grå (RAL 7001), gul front (RAL1003) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |
| Maks lengde anbefalt | 1,2 m |
Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

