Gjutna galler
Artikkel nr. 15050

H 51mm, 51 x 51, grå, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15050 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1219 x 3658 mm |
| Høyde | 51 mm |
| Mønster | Kvadratisk, 51 x 51 mm |
| Profiltjocklek | 8,5 / 6 mm (topp / bunn) |
| Åpning | 41,5 x 41,5 mm |
| Åpent areal | 69% |
| Vekt | 23,4 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 104,3 kg |
| Yta | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grå (RAL 7001) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

