Støbte riste
Artikkel nr. 15050

H 51mm, 51 x 51, grå, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15050 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1219 x 3658 mm |
| Høyde | 51 mm |
| Mønster | Kvadratisk, 51 x 51 mm |
| Profiltykkelse | 8,5 / 6 mm (topp / bunn) |
| Åpning | 41,5 x 41,5 mm |
| Åpent areal | 69% |
| Vekt | 23,4 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 104,3 kg |
| Overflade | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grå (RAL 7001) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakt mig for en uforpligtende snak!
Kontakt osEller læs mere om vores produkter og tjenester her
Tjenester
Vi er eksperter i glasfiber og tilbyder en bred vifte af tjenester fra tegning til installation.
Vores tjenester

