Støbte riste
Artikkel nr. 15039

H 38mm, tåreplate, grå, iso FR
Gitterrist artikkel 15039 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1219 x 3658 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Mønster | Tett plate, 3 mm |
| Profiltykkelse | 7 / 5 mm (topp / bunn) |
| Åpent areal | 0% |
| Vekt | 29,5 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 131,7 kg |
| Overflade | Tåreplate |
| Farge | Grå (RAL 7001) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakt mig for en uforpligtende snak!
Kontakt osEller læs mere om vores produkter og tjenester her
Tjenester
Vi er eksperter i glasfiber og tilbyder en bred vifte af tjenester fra tegning til installation.
Vores tjenester

