Cast gratings
Article No. 15039

H 38mm, teardrop, grey, iso FR
Gitterrist artikkel 15039 – Spesifikasjoner
| Plate dimension | 1219 x 3658 mm |
| Height | 38 mm |
| Pattern | Tett plate, 3 mm |
| Profile thickness | 7 / 5 mm (topp / bunn) |
| Open area | 0% |
| Weight | 29,5 kg/m2 |
| Weight per plate | 131,7 kg |
| Surface | Tåreplate |
| Color | Grey (RAL 7001) |
| Plastic raw material | Isophthalic polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/80°C |
| Electrical conductivity | Insulating |


Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

