Trappsteg
Artikkel nr. 15903

H 38mm, 19×19, grå, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15903 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 573 x 3658 mm |
| Forsterkede kanter | Begge sider (gul kant) |
| Høyde | 38 mm |
| Mønster | 19 x 19 mm |
| Profiltjocklek | 6,5 / 5 mm |
| Åpning | 12 x 12 mm |
| Åpent areal | 42% |
| Vekt | 21,5 kg/m2 |
| Vekt pr. plate: | 45 kg |
| Yta | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grå (RAL 7001), gul front (RAL1003) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |
| Maks anbefalt lengde | 1 m |


Illustrasjonen viser hvordan trapperisten har
forsterket kant på hver langside.
Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

