Gjutna galler
Artikkel nr. 15037

H 38mm, 38×38, grønn, sand, ortho FR
Gitterrist artikkel 15037 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1219 x 3658 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Mønster | Kvadratisk, 38 x 38 mm |
| Profiltjocklek | 7 / 5 mm (topp / bunn) |
| Åpning | 31 x 31 mm |
| Åpent areal | 67% |
| Vekt | 18,6 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 82,9 kg |
| Yta | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grønn (RAL 6017) |
| Plastråstoff | Ortho polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/60°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

