Gjutna galler
Artikkel nr. 15040

H 38mm, tåreplate, gul, iso FR
Gitterrist artikkel 15040 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1219 x 3658 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Mønster | Tett plate, 3 mm |
| Profiltjocklek | 7 / 5 mm (topp / bunn) |
| Åpent areal | 0% |
| Vekt | 29,5 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 131,7 kg |
| Yta | Tåreplate |
| Farge | Gul (RAL 1003) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

