Profilbasert gitterrist
Artikkel nr. 15513

H 38mm, åpning 19mm, sort, sand, fe FR (Offshore Grating)
Gitterrist artikkel 15513 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1000 x 6000 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Profilavstand | 34 mm |
| Åpning mellom profiler | 19 mm |
| Åpent areal | 55% |
| Vekt | 15,7 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 94,2 kg |
| Yta | Finfordelt silica sand |
| Farge | Sort (RAL 9004) |
| Plastråstoff | Fenol |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -40 C / 60 C |
| Elektrisk ledningsevne | Ledende, EN 13463-1, EN 50014 |


Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

