Støbte riste
Artikkel nr. 15032

H 38mm, 19×19, rød, sand, ve FR
Gitterrist artikkel 15032 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1219 x 3658 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Mønster | Kvadratisk, 19 x 19 mm |
| Profiltykkelse | 7 / 5 mm (topp / bunn) |
| Åpning | 12 x 12 mm |
| Åpent areal | 42% |
| Vekt | 21,5 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 95,9 kg |
| Farge | Rød (RAL 2002) |
| Plastråstoff | Vinylester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -40°C/110°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakt mig for en uforpligtende snak!
Kontakt osEller læs mere om vores produkter og tjenester her
Tjenester
Vi er eksperter i glasfiber og tilbyder en bred vifte af tjenester fra tegning til installation.
Vores tjenester

