Profilbasert gitterrist
Artikkel nr. 15521

H 38mm, åpning 14mm, gul, sand, ISO FR
Gitterrist artikkel 15521 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1000 x 6000 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Profilavstand | 29 mm |
| Åpning mellom profiler | 14 mm |
| Tykkelse I-profiler | 15 mm |
| Åpent areal | 48% |
| Vekt | 21,5 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 129 kg |
| Yta | Sandbelagt |
| Farge | Gul (RAL 1003) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

