Profilbaseret rist
Artikel nr. 15521

H 38 mm, åbning 14 mm, gul, sand, ISO FR
Gitterrist artikkel 15521 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1000 x 6000 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Profilavstand | 29 mm |
| Åpning mellom profiler | 14 mm |
| Tykkelse I-profiler | 15 mm |
| Åpent areal | 48% |
| Vekt | 21,5 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 129 kg |
| Overflade | Sandbelagt |
| Farge | Gul (RAL 1003) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakt mig for en uforpligtende snak!
Kontakt osEller læs mere om vores produkter og tjenester her
Tjenester
Vi er eksperter i glasfiber og tilbyder en bred vifte af tjenester fra tegning til installation.
Vores tjenester

