Profile-based grating
Article No. 15521

H 38mm, opening 14mm, yellow, sand, ISO FR
Gitterrist artikkel 15521 – Spesifikasjoner
| Plate dimension | 1000 x 6000 mm |
| Height | 38 mm |
| Profile distance | 29 mm |
| Opening between profiles | 14 mm |
| Tykkelse I-profiler | 15mm |
| Open area | 48% |
| Weight | 21.5 kg/m2 |
| Weight per plate | 129 kg |
| Surface | Sandbelagt |
| Color | Yellow (RAL 1003) |
| Plastic raw material | Isophthalic polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/80°C |
| Electrical conductivity | Insulating |


Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

