Profilbasert gitterrist
Artikkel nr. 15601

H 40mm, tett plate, grå, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15601– Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 500 x 6000 mm |
| Høyde | 40 mm |
| Profilavstand | 49 mm |
| Vekt | 20 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 60 kg |
| Yta | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grå (RAL 7001) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |

Kontakta oss för ett förutsättningslöst möte!
Kontakta ossEller läs mer om våra produkter och tjänster här
Tjänster
Vi är experter på glasfiber och erbjuder ett brett utbud av tjänster från ritning till installation.
Våra tjänster

