Profile-based grating
Article No. 15601

H 40mm, dense plate, grey, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15601– Spesifikasjoner
| Plate dimension | 500 x 6000 mm |
| Height | 40mm |
| Profile distance | 49 mm |
| Weight | 20 kg/m2 |
| Weight per plate | 60 kg |
| Surface | Finely divided silica sand |
| Color | Grey (RAL 7001) |
| Plastic raw material | Isophthalic polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/80°C |
| Electrical conductivity | Insulating |

Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

