Støbte riste
Artikkel nr. 15035

H 38mm, 25×25, grå, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15035 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1225 x 3665 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Mønster | Kvadratisk, 25 x 25 mm |
| Profiltykkelse | 9 / 6 mm (topp / bunn) |
| Åpning | 17 x 17 mm |
| Åpent areal | 48% |
| Vekt | 21,5 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 95,9 kg |
| Overflade | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grå (RAL 7001) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakt mig for en uforpligtende snak!
Kontakt osEller læs mere om vores produkter og tjenester her
Tjenester
Vi er eksperter i glasfiber og tilbyder en bred vifte af tjenester fra tegning til installation.
Vores tjenester

