Cast gratings
Article No. 15041

H 38mm, 38×38, blue, concave, iso FR
Gitterrist artikkel 15041 – Spesifikasjoner
| Plate dimension | 1219 x 3658 mm |
| Height | 38 mm |
| Pattern | Square, 38 x 38 mm |
| Profile thickness | 7 / 5 mm topp / bunn) |
| Opening | 31 x 31 mm |
| Open area | 67% |
| Weight | 18.6 kg/m2 |
| Weight per plate | 82.9 kg |
| Surface | U-shaped concave |
| Color | Blå (RAL 5015) |
| Plastic raw material | Isophthalic polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/80°C |
| Electrical conductivity | Insulating |


Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

