Profilbaseret rist
Artikel nr. 15510

H 38 mm, åbning 19 mm, grå, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15510 – Spesifikasjoner
| Platedimensjon | 1000 x 6000 mm |
| Høyde | 38 mm |
| Profilavstand | 34 mm |
| Åpning mellom profiler | 19 mm |
| Åpent areal | 55% |
| Vekt | 15,7 kg/m2 |
| Vekt pr. plate | 94,2 kg |
| Overflade | Finfordelt silica sand |
| Farge | Grå (RAL 7001) |
| Plastråstoff | Isophtalic polyester |
| Brannbestandighet | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flammespredning | < 25 |
| Temperaturområde | -20°C/80°C |
| Elektrisk ledningsevne | Isolerende |


Kontakt mig for en uforpligtende snak!
Kontakt osEller læs mere om vores produkter og tjenester her
Tjenester
Vi er eksperter i glasfiber og tilbyder en bred vifte af tjenester fra tegning til installation.
Vores tjenester

