Cast gratings
Article No. 15037

H 38mm, 38×38, green, sand, ortho FR
Gitterrist artikkel 15037 – Spesifikasjoner
| Plate dimension | 1219 x 3658 mm |
| Height | 38 mm |
| Pattern | Square, 38 x 38 mm |
| Profile thickness | 7 / 5 mm (top / bottom) |
| Opening | 31 x 31 mm |
| Open area | 67% |
| Weight | 18.6 kg/m2 |
| Weight per plate | 82.9 kg |
| Surface | Finely divided silica sand |
| Color | Grønn (RAL 6017) |
| Plastic raw material | Ortho polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/60°C |
| Electrical conductivity | Insulating |


Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

