Cast gratings
Article No. 15001

H 12mm, 38×38, grey, flat, iso FR
Gitterrist artikkel 15001 – Spesifikasjoner
| Panelstørrelse | 1219 x 3658 mm |
| Height | 12 mm |
| Maske | Square, 38 x 38 mm |
| Profile | 6.5/5mm (top/bottom) |
| Opening | 32 x 32 mm |
| Åpen flate | 68 % |
| Weight | 6,1 kg/m² |
| Vekt per plate | 27.2 kg |
| Surface | Polert / glatt |
| Color | Grey (RAL 7001) |
| Harpiks | Isoftalisk polyester |
| Brannklassifisering | ASTM E84-05, Klasse 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Arbeidstemperatur | -40 °C / +60 °C |
| Elektriske egenskaper | Insulating |
Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

