Profile-based grating
Article No. 15510

H 38mm, opening 19mm, grey, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15510 – Spesifikasjoner
| Plate dimension | 1000 x 6000 mm |
| Height | 38 mm |
| Profile distance | 34 mm |
| Opening between profiles | 19 mm |
| Open area | 55% |
| Weight | 15.7 kg/m2 |
| Weight per plate | 94.2 kg |
| Surface | Finely divided silica sand |
| Color | Grey (RAL 7001) |
| Plastic raw material | Isophthalic polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/80°C |
| Electrical conductivity | Insulating |


Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

