Cast gratings
Article No. 15023

H 25mm, 38×38, black, concave, iso FR
Gitterrist artikkel 15023 – Spesifikasjoner
| Plate dimension | 1220 x 3658 mm |
| Height | 25mm |
| Pattern | Square, 38 x 38 mm |
| Profile thickness | 6.5/5mm (top/bottom) |
| Opening | 32 x 32 mm |
| Open area | 68% |
| Weight | 12.2 kg/m2 |
| Weight per plate | 54.4 kg |
| Surface | U-shaped concave |
| Color | Sort (RAL 9004) |
| Plastic raw material | Isophthalic polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/80°C |
| Electrical conductivity | Ledende, EN 13463-1, EN 50014 |


Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

