Cast gratings
Article No. 15025

H 30mm, 19×19, grey, sand, iso FR
Gitterrist artikkel 15023 – Spesifikasjoner
| Plate dimension | 1219 x 3658 mm |
| Height | 30mm |
| Pattern | Square, 19 x 19 mm |
| Profile thickness | 7 / 5 mm (top / bottom) |
| Opening | 12 x 12 mm |
| Open area | 42% |
| Weight | 16,6 kg/m2 |
| Weight per plate | 74 kg |
| Surface | Finely divided silica sand |
| Color | Grey (RAL 7001) |
| Plastic raw material | Isophthalic polyester |
| Fire resistance | ASTM E84-05, Class 1 |
| Flame spread | < 25 |
| Temperature range | -20°C/80°C |
| Electrical conductivity | Insulating |


Get in touch for a no-obligation chat!
Contact usOr read more about our products and services here
Services
We are experts in fiberglass and offer a wide range of services from drawing to installation.
Our services

